Kripto’da En Önemli Web Siteleri

Kripto’da En Önemli Web Siteleri

Bilgi Bankası
Aralık 15, 2020 tarafından 41.bitcoin
617
Kripto Dünya'sında işinize en çok yarayacak olan internet sitelerini sizin için derledik.
web-sitesi-nasıl-yapılır

https://coinmarketcap.com

En büyük ve stabil kripto para veritabanı olan coinmarketcap.com bize istemediğim kadar çok bilgiyi sunuyor.

İncelemeye anasayfadan başlayalım.

Anasayfada borsa hacimlerine göre sıralanmış 100 coin görüyoruz. Bu liste sürekli güncelleniyor. Bitcoin’i Ethereum ve Ripple takip ediyor. Kaba bir deyişle anasayfada en büyük ilk 100 kripto parayı sıralanmış olarak görüyoruz.

Sitenin en üstüne bakacak olursak;

 • Cryptocurrencies: Veritabanına kayıtlı coin sayısı.
 • Markets: Veritabanına kayıtlı borsa sayısı. (Binance, Bittrex gibi.)
 • Market Cap: Piyasa hacminin dolar karşılığı. Anlık insanların elinde bulunan kripto paraların toplam değeri.
 • 24h Vol: Son 24 saatte yapılan işlemlerin toplam dolar karşılığı.
 • BTC Dominance: Bitcoin’in diğer coinlere karşı dominasyonu.

Anasayfada yukarıdaki fotoğrafta yer alan bölümleri inceleyelim.

 • Market Cap: Eğer tıklarsa piyasa hacimlerine göre coinler sıralanır. Varsayılan da budur.
 • Price: Tıklarsak Coinleri birim fiyatına göre sıralayabiliriz.
 • Volume (24h): Son 24 saatte gördükleri işlem değerine göre coinlerisıralayabiliriz. İşimize yarayacak bir sıralama.
 • Circulating Supply: Coinlerin toplam sayısına göre sıralama yapmamızı sağlar.
 • Change (24h): Son 24 saatte gösterdikleri değişim. Bu link sayesinde son 24 saatte en çok değer kazanan ve kaybeden coinleri sıralayabiliriz.
 • Price Graph (7d): Coinlerin son 7 günlük grafiği.

Coinmarketcap.com nedir sorusuna cevap olabilecek bir başlangıç oldu ancak Coinmarketcap.com sitesi bundan çok daha fazlasını sunmaktadır. Kendiniz daha detaylı inceleyebilirsiniz.

https://coinmarketcal.com

CoinMarketCal, güvenilir şifreleme para birimi haberleri için önde gelen ekonomik takvimdir. Kripto yatırımcılarının daha iyi kararlar almasına yardımcı olan tüm olayları kapsar.

https://www.tradingview.com

Kripto para ile ilgilenenlerin yolu bir noktada kesinlikle analiz yapmakla kesişmiştir. Çünkü herkes başkalarının piyasayı yorumlaması yerine kendi yorumlayıp ona göre hareket etmek ister. Biraz başka deyişle kazansa da kaybetse de bunu kendisi yapmak ister. İşte işin analiz kısmında insanların karşısına Tradingview sitesi çıkıyor. Burası analistlerin analizlerini yapmak için her türlü aracı sağlayan önemli bir site.

Tradingview neredeyse var olan tüm kripto para borsalarında bulunan Bitcoin ve altcoin fiyatlarını grafiksel olarak görebildiğiniz bi site. Sadece görmekle kalmıyor aynı zamanda analizler de yapabiliyorsunuz. Analizlerde kullanılan bedava ve para ile satılan göstergeleri kullanabiliyorsunuz. Site üyelik karşılığında kullanıma açık. Üyelik işlemi bedava olmasına karşın analiz tablosunda bazı kısıtlamalar bulunuyor. Ancak bedava üye olsanız dahi çok büyük bir kısım göstergeyi ve özelliği para ödemeden kullanabiliyorsunuz. Sadece bazı zamanlarda ekrana reklam çıkıyor ve bunu kapatmak durumunda kalıyorsunuz. Ancak bu çok da rahatsız eden bir durum değil. Ayrıca bedava üyelikte aynı anda kullanabileceğiniz gösterge sayısı üç.

Tradingview sitesine paralı üye olursanız karşınıza reklam çıkmıyor. Aynı zamanda günlük olarak bildirimler alıyor ve yeni eklenen göstergelerden de ilk sizin haberiniz oluyor. Aynı anda sınırsız sayıda gösterge kullanabiliyorsunuz. Bununla birlikte bazı göstergelerin kullanımı da paralı. Kripto para ile ilgilenenlerin kendi tasarladıkları göstergeler burada satılabiliyor. Ancak aynı göstergelerin o kadar çok varyasyonu mevcut ki mutlaka bedava olarak kullanacağınız benzer göstergeler bulabiliyorsunuz. Pek çok kişi analiz sırasında birden fazla gösterge kullanmayı tercih ederken önemli bir kısım ise sadece bir ya da iki göstergeyi aynı anda kullanarak analiz yapmakta. Sizde gösterge konusunda çok fazla takıntılı değilseniz bedava üyelik işinizi fazlasıyla görecektir.

https://www.multicoincharts.com

Birçok coin’in fiyat grafiklerini aynı anda tek ekranda görmenizi sağlayan kullanışlı bir site.

https://coin360.com

Coin’lerin market hacimlerine göre tek ekranda sıralandığı, fiyat ve yüzdesel fiyat değişimlerini tek ekranda gösteren şık bir site.

https://rsihunter.com

Tüm coinler için RSI indikatörüne göre al veya sat sinyali alabileceğiniz bir site.

https://coincheckup.com

Tüm coinlerin birçok yönden analizini yapan bir sitedir. Sitenin algoritması bu analizleri yaparken coinin teknolojisine, ekibine, danışmanlarına, topluluğuna, sosyal medyadaki imajı da dahil olmak üzere birçok farklı kriteri incelemektedir.

Add a comment