Sıcak Gelişme: Dev Borsadan Türk Lirası Hamlesi!

Sıcak Gelişme: Dev Borsadan Türk Lirası Hamlesi!

Kripto Haber
Aralık 14, 2020 tarafından 41.bitcoin
558
Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Huobi, geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarına resmen girdiğini açıklamış ve İstanbul içerisinde büyük bir etkinliğe imza atmıştı.
türk-lirası-huobi-

Huobi’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesel yöneticisi Mohit Davar‘ın yeni yaptığı bir açıklamaya göre, borsa Türkiye pazarında daha büyük bir yer elde etmek istiyor ve bunun için Türk Lirası desteğini her an getirebilir.

Huobi’nin Türk Lirası işlem çiftini getirmesi, kripto para yatırımcıları için 250’den fazla kripto paraya direkt TL erişimi sağlanması anlamına geliyor. Davar, CoinDesk’e verdiği demeçte Türkiye’nin kripto para piyasası için daha kesin bir yasal çerçeve hazırlamaya doğru yöneldiğini ve bu durumun kendilerini teşvik ettiğini ifade etti.

Türk Bankası İle Ortaklık

Huobi’nin söz konusu  gelişmeyi bugün başlayacak olan Avrasya Blockchain Zirvesi etkinliğinde duyuracağı beklenmekte. Davar, Huobi’nin Türkiye içerisindeki en büyük bankalardan birisiyle anlaştığını ifade etti ve bu sayede itibari para konusunda hiçbir çekme veya yatırma sıkıntısı çekilmeyeceğini müjdeledi. Bankanın ismini açıklamayan ünlü yönetici, Haziran ayından beri banka ortaklığı için çaba sarf ettiklerini ve Türk bankaları tarafından ortaya koyulan en büyük endişeleri gidermek için çok zaman geçtiğini vurguladı.

İtibari para kapısının ilk olarak Tether (USDT) için geleceği ve kullanıcıların banka hesapları üzerinden USDT almaya başlayınca bunu diğer kripto para birimleri ile değiştirebileceği açıklandı.

Kaynak:https://coin-turk.com/sicak-gelisme-dev-borsadan-turk-lirasi-hamlesi

Add a comment