Binance Borsa Rehberi

Binance Borsa Rehberi

Kripto Haber
Aralık 13, 2020 tarafından 41.bitcoin
586
Öncelikle buradan üyeliğinizi oluşturmanız gerekiyor. Binance’ta hesap doğrulaması yapmadan günlük 2 BTC’ye kadar çekim yapabiliyorsunuz ki bu çok yüksek bir rakam. Diğer borsalarda sizden hesap doğrulaması için bir takım belgeler (kimlik, fotoğraf, fatura vb.) istenirken Binance’ta bu yok.
Binance-rehberi

Binance üyeliği

Öncelikle buradan üyeliğinizi oluşturmanız gerekiyor. Binance’ta hesap doğrulaması yapmadan günlük 2 BTC’ye kadar çekim yapabiliyorsunuz ki bu çok yüksek bir rakam. Diğer borsalarda sizden hesap doğrulaması için bir takım belgeler (kimlik, fotoğraf, fatura vb.) istenirken Binance’ta bu yok.

Güvenlik

Üyelik işlemini tamamladıktan sonra muhakak “Google Auth” yani 2 Adımlı Doğrulama’yı aktif hale getirin. Bu sizin güvenliğiniz için çok önemli. Bu işlem sayesinde şifre ve mailinizi çaldırsanız bile cep telefonunuz sizde olduğu sürece başka bir kimse hesabınıza giremez.

 

Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üstteki kullanıcı ikonuna tıklayın:

 ve ardından Güvenlik butonuna tıklayın ve açılan ekrandan

Google Auth kutucuğunu devreye alın. Daha önce hiç Google Auth kullanmadıysanız internetten kısa bir aramayla gerekli bilgiyi edinebilirsiniz. Kısaca mantığını anlatmak gerekirse, Google Auth akıllı telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama ve bunun sayesinde sitelere girerken şifreniz ve mailinizi girdikten sonra bir de telefonunuzda oluşturulan şifreyi girmeniz gerekiyor. Faydası ise hesap bilgilerinizi 3. bir şahısa kaptırsanız bile cep telefonunuz sizde olduğu ve o kişi bu şifreyi bilemeyeceği için hesabınız güvende kalacak.

Cüzdan adresleri

Üyelik ve güvenlik adımını tamamladıktan sonra artık hesabımıza Bitcoin, Ethereum veya başka coinler aktarma veya satın alma adımına geçebiliriz. Bunun için Üst menüde yer alan Cüzdan > Borsa Cüzdanı (Yatırma ve Çekme) menüsüne tıklıyoruz.

Aşağıdaki fotoğrafta da göreceğiniz gibi bir sayfa geliyor.

Sol üstteki okun gösterdiği kutucuğa işlem yapmak istediğiniz koinin adını yazın. Alttaki menüde coinin adı çıkınca sağdaki okun gösterdiği Yükle kısmına tıkladığınızda aşağıdaki sayfa karşınıza çıkacak.

Artık buradan isterseniz doğrudan kredi kartınız ile Bitcoin ve diğer coinlerden alabilirsiniz. Kredi kartı ile alım yaparken güvenlik sebebiyle birkaç adımlık prosedürler bulunmaktadır, kimliğinizin arkalı önlü fotoğrafını göndermek gibi. Bunu yapmanız sizin ve paranızın güvenliği içindir ve bir mahsuru yoktur. Ben daha önce yaptım, basit, güvenilir ve hızlı bir yöntemdir.

Diğer bir seçenek de Türk borsalarından (BtcTürk, Paribu) Bitcoin alıp Binance’ye göndermektir. Eğer bu yöntemi kullanacaksanız alttaki okla gösterilen BTC Adresi sizin Bitcoin adresinizdir. Bu adresi kopyalayıp diğer borsalardan bu adrese gönderim yapabilirsiniz.

NOT: Kesinlikle hangi coinden aldıysanız o coin adresine gönderim yapın. Örneğin BtcTurk’den Bitcoin aldıysanız Binance’deki Bitcoin adresine gönderim yapın. XRP aldıysanız XRP adresinize gönderim yapın.

Binance’da altcoin satın alma

Artık hesabınızda Bitcoin olduğuna göre altcoinlerde işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Örnek olarak son günlerin popüler altcoini XRP’yi kullanacağız. Sitede sol üst menüde yer alan Borsa > Temel’e tıklıyoruz.

Aşağıdaki fotoğrafta yer alan sayfa sizi karşılayacak.

BTC aktardığınızı ve XRP satın almak istediğinizi varsayarak öncelikle sağ üst kısımda yer alan BTC ikonuna tıklıyoruz, sonrasında aşağıda listelenen altkoinlerden XRP / BTC’yi seçiyoruz.

Resimde görülen boşluğa XRP yazarak da aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki fotoğrafta da yer alan XRP / BTC sayfası karşımıza çıkıyor.

Bu sayfa elimizdeki Bitcoinleri (BTC) kullanarak XRP satın alabileceğimiz sayfa. Ekranın alt-ortasında yer alan yeşil XRP Al bölümünden alış işlemimizi gerçekleştireceğiz.

Orada yer alan %25, %100 gibi ikonlar, Bitcoinlerimizin ne kadarlık bir kısmıyla alış emri vereceğimizi soruyor. Örneğin %50 butonuna tıklarsak aktardığımız Bitcoinlerin yarısıyla XRP alırız, aktardığımız Bitcoinlerin diğer yarısı hesabımızda Bitcoin olarak kalmaya devam eder.

Kırmızı daire içinde gösterilen “Limit” kısmında işlem yaparken “Fiyat” yazan kısıma XRP’yi hangi fiyattan almak istediğiniz girilir. XRP bu fiyata geldiğinde işleminiz gerçekleşir.

Alış emrimizi verdikten sonra daha aşağıda yer alan Açık Teklifler’de işlemimiz belirecek ve XRP almış olacağız. Uzun süre Açık Teklifler’de emrimiz kalırsa bu XRP fiyatının değiştiği ve ancak emri verdiğimiz fiyata tekrar gelince alabileceğimizi gösterir. İşlemi İptal butonuyla iptal ederek yeni emir verebilirsiniz.

Eğer o andaki fiyattan hemen almak istiyorsanız, kırmızı daire içinde gösterilen “Market” butonuna tıklayarak alış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Market ile işlem yaparken almak istediğiniz fiyatı siz belirleyemezsiniz, o anda fiyat ne ise o fiyattan alım yaparsınız fakat işleminiz anında gerçekleşir.

Binance’ta altcoin satma

Bu aşamaya kadar her şeyi yaptınız ve aldığınız XRP’ler istediğiniz kadar değerlendi ve artık satıp coinlerinizi Bitcoin’e çevirmek istiyorsunuz diyelim. Yine yukarıdaki gibi bir işlem yapacağız ama bu sefer kırmızı XRP Sat butonunu kullanacağız. %100 ikonuna basıp XRP Sat emri verirsek tüm XRP’lerimiz satılıp Bitcoin olarak hesabımıza yansıyacak.

Add a comment